Veiksmīgi noslēdzies iepirkums “Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana un ekspozīcijas izveide Piejūras brīvdabas muzejā”.

Tiek noslēgts līgums ar pilnsabiedrību “OM Yachtland”, kurai ir ievērojama pieredze laivu restaurācijas jomā, piemēram, Jūrmalas brīvdabas muzejā ticis restaurēts koka  kuģis “Marts” un tuvākajā laikā sāksies arī Piejūras brīvdabas muzeja laivu restaurācija.

Projekta ietvaros tiks atjaunotas trīs zvejas motorlaivas, zvejas kuteris MB -20 un zvejas laiva – plakandibene. Restaurēs arī ar seniem buriniekiem saistītus vairākus priekšmetus  –  švertu (līdzsvarotāju) no buru kuģa, fragmentus no burukuģa vraka, 19.gs.buru kuģa masta vidusdaļu, burukuģa klāja siju – balstu  un buru kuģa stūri.

Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana tiek īstenota ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu.