Livonijas ordeņa pilī 12.decembrī izstādes «Kristāmmašīna» atklāšana un lekciju cikls Vēstures otrdiena – par Reformāciju Kurzemē stāstīs Stella Lindenberga

Otrdien, 12 decembrī plkst.17 Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī notiks izstādes «Kristāmmašīna» atklāšana. Izstādes galvenais varonis ir neparasts baroka laika dievnamu interjera elements. «Rekonstruētā mašīna ir īsts paraugs baroka liturģiskajam teātrim dievnamā, kur netrūka kustīgu skulptūru ērģelēs, gaismas efektu, muzikālu Baha laika treļļu un visādu citu efektu,»- tā par Kristāmmašīnu izsakās Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Kristāmmašīnu pēc Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas interjera liecībām, radījis Gints Upītis. Saistoši arī tas, ka Vācu evanģēliski luteriskās Svētās Trīsvienības baznīca ir pirmā Eiropā jaunuzceltā luterāņu baznīca. Šo baznīcu sāka celt 1574.gadā un pabeidza 1625.gadā.

Turpinot luterānisma tēmu, Vēstures otrdienu ciklā, plkst.17.30 Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga iepazīstinās interesentus ar Reformācijas vēsturi Kurzemē:

« Par to, cik dzīvi ir stāsti par pašu M. Luteru un viņa idejām, lai liecina šāds gluži sadzīvisks nostāsts. Kad 1. pasaules kara gados Kurzemē uzbūvēts šaursliežu dzelzceļš, tad vācu kareivji šo mazo vilcieniņu saukuši par Martinu (Mārtiņu) Luteru. Visiem zināms Lutera teiciens: te es stāvu, jo citādi nevaru. Tāpat mazbānītis, lai arī bieži pie dažādiem šķēršļiem apstādamies, lēni, tomēr noteikti vienmēr nonāca pie mērķa.»

Izstādes atklāšanā un Vēstures otrdienā – apmeklējums – bez maksas.