16.janvārī plkst.17.30, Livonijas ordeņa pilī, Vēstures otrdienu lekcijā – Dr.hist.Mārtiņš Kuplais par Kurzemes etnogrāfijas aspektiem

Otrdien, 16.janvārī Ventspils muzejs atsāk Vēstures otrdienu lekciju ciklu, kura ietvaros muzejā un tā struktūrvienībās notiek Ventspils muzeja un pieaicināto Latvijas vēsturnieku lekcijas par Kurzemes vēsturi. 2018.gada pirmajā tikšanās reizē vēstures doktors, etnogrāfs

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja galvenais krājuma glabātājs un Latvijas Mākslas akadēmijas emeritētais profesors Mārtiņš Kuplais iepazīstinās interesentus ar neparastu Kurzemes etnogrāfiskā mantojuma daļu, – ceļa un kapsētu krucifiksiem Kurzemes katoliskajos apvidos.

«Kurzemes savdabīgā politiskā vēsture veidojusi kurzemnieku sabiedrību par etniski daudzveidīgu un tolerantu ticības ( jeb reliģisko uzskatu ) jautājumos. Viena no redzamajām izpausmēm bija ceļa un kapsētu krucifiksi Kurzemes katoliskajos apvidos» , tā savu tēmu piesaka vēsturnieks. Vēstures otrdienā, 16.janvārī plkst.17.30 Mārtiņš Kuplais kopā ar interesentiem mēģinās noskaidrot kas, kur un kad radījis šos savdabīgos tautas mākslas pieminekļus.

Vēstures otrdienu apmeklējums Ventspils muzejā – bez maksas.