Rakstnieka Herberta Dorbes darbi jaunākajai lasītāju paaudzei joprojām ir iemīļoti un latviešu mūsdienu bērnu autori arī ir bieži viesi Herberta Dorbes muzejā. Šogad Pilsētas svētkos muzejs piedāvā divas tikšanās pašiem mazākajiem lasītājiem un tiem, kuri interesējas, seko līdzi latviešu bērnu literatūrai un lasa pasakas bērniem un mazbērniem.

Ceturtdien, 4. augustā, plkst. 17:00 nu jau par tradīciju kļuvušajā pasākumā Pilsētas svētku laikā Rakstnieka ēdienkarte viesosies bērnu grāmatu autore Ieva Samauska. Mazie lasītāji pazīst Ievas Samauskas grāmatas: Vislabākā dāvana (2016), Kad aizmūk B un iemīlas V (2016), Govs uz bagāžnieka (2016), Čarlīnes deguns (2016), Muša, kura gribēja būt lidmašīna (2016), Skaļā klase (2015), u.c. Ieva Samauska ir Bērnu literatūras balvas Pastariņa prēmija, ko piešķir reizi divos gados, laureāte 2015. gadā. Viņas darbi nominēti J. Baltvilka balvai literatūrā – Eņģelītis (2009), Oliņš Boliņš sēž uz soliņa, Ķiķināšanas gadalaiks, Govs uz bagāžnieka (2015). Saruna ar Ievu Samausku būs par to, kā top viņas darbi. Taču…. tikšanās notiek svētku zīmē un pasākuma nosaukums intriģējošs – Rakstnieka ēdienkarte, tādēļ muzeja apmeklētājus rakstniece cienās ar vasaras ogām no Herberta Dorbes dārza un ar Saldus pusē gatavoto Druvas saldējumu, jo I. Samauska dzimusi un tagad ar ģimeni dzīvo Saldū. Atgādinām, ka pērn dzejniece Anna Auziņa šādā pat tikšanās reizē klausītājus cienāja ar auksto zupu.

Piektdien, 5. augustā, plkst. 10:00 ciklā Manas bērnības grāmatiņa viesosies un par sev tuvo bērnu dienas grāmatu stāstīs Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes Eglīte vadītāja Ināra Nagle. Ināra ir liela lasītāja. Par iemīļotu bērnības dienu grāmatu kļuvis Annas Graubiņas sastādītais un Kārļa Sūniņa ilustrētais latviešu tautasdziesmu krājums Sudraba smildziņa (1972). Tieši grāmatas ilustrācijas bērnībā uzrunājušas Ināru. Skatoties tās, viņa attēlos it kā samanījusi sevi laukos pie vecmāmiņas. 21. augustā Inārai Naglei būs darba jubileja – 15 gadi aizvadīti pirmsskolas izglītības iestādes Eglīte vadītājas amatā, bet oktobrī dārziņš svinēs savu 30. dzimšanas dienu. Vadītājas Ināras Nagles rosināts, Eglītes kolektīvs – skolotāji un audzēkņi – daudzus gadus pavasaros rīkojuši novadnieces Gaidas Pūpolvalkas pasaku iestudējumus.

Inese Aide, tālr. +371 636 25004
2016. gada 4. un 5. augustā
Ieeja – bez maksas

Rakstnieka ēdienkarte. I. Samauska