Tikai līdz 29. maijam Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē apskatāma krājuma izstāde PRIVATE.

Šoreiz no citu acīm slēpjamais saistīts ar to cilvēka dzīves un katras dienas daļu, kura tiek pavadīta, pošoties dienas gaitām. Tātad – pamošanās, rīta rosme, mazgāšanās, skaistumkopšana un tase kafijas, pirms dodamies cilvēkos.

Latvijā (arī citur Eiropā) 19. gadsimta beigās nostiprinās tie priekšstati par veselīgu dzīvesveidu un higiēnas ikdienas minimumu, ko par pareiziem uzskatām vēl šodien. Aizsākums tiem ir Zviedrijā: ikdienas vingrošana, pastaigas svaigā gaisā, masāža, ūdens procedūras. Tolaik ļoti populāra bija vācu ārsta S. Kneipa metode, kas varot līdzēt gandrīz pret visām kaitēm: silta – auksta – silta ūdens procedūras. Viņa grāmata Mans testaments latviešu valodā izdota daudzkārt.

Bet visus trūkumus novērst, dabas dotumus izcelt un gadu skaitu noslēpt palīdz skaistumkopšana. Te nu sieviešu un vīriešu centieni ir līdzvērtīgi. Ūsu sukājamās birstītes un bārdu cirtojamās šķēres skaistuma izcelšanai ir tikpat svarīgas lietas kā, piemēram, pūderis un matu cirtojamie rullīši.

Tātad Ventspils muzejā skatāma cilvēka privātā, tikai tuvākajiem neizbēgami rādāmā dzīve gandrīz visa 20. gadsimta garumā. Šo tēmu pilnīgāk atklāt palīdz arī lietas no Rīgas vēstures un kuģniecības un Kuldīgas novada muzeja, kā arī reklāmas izdevumi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma un privātpersonu devums.

Biļešu cenas
Inguna Heinrihsone, tālr. +371 636 20174
Biļešu cenas

Privātā izstāde