No 9.decembra Livonijas ordeņa pilī būs skatāma ventspilnieces Sarmītes Caunes glezniecības izstāde “Baltā nakts”. Šajā dienā būs iespēja arī sastapt mākslinieci darba procesā, jo no 12:00 līdz 16.30, kamēr ļaus pils iekšpagalma ziemīgā gaisma, – Sarmīte Caune gleznos.

Turpinot šīgada apaļo jubilāru- novadnieku izstāžu plejādi, kurā līdz šim Livonijas ordeņa pilī bija skatāmi gleznotājas Laimdotas Junkaras un tēlnieka Paula Jaunzema darbi, Ventspils muzejs piedāvā ielūkoties Sarmītes Caunes personālizstādē “Baltā nakts”. Māksliniece pils galerijās eksponējusi divdesmit gleznas, kas it kā atstaro gaismu. Parīzes, Venēcijas, Marokas un Ventspils ainavas sasaucas ne tikai ar jūnijam raksturīgajām gaišajām naktīm, bet arī ar šobrīd piesnigušo pasauli. Sarmītes Caunes daiļradē šī būs jau 30 personālizstāde Latvijā,  bet septiņas notikušas ārvalstīs – Itālijā, Vācijā, Lietuvā un Francijā.

Sarmīte Caune (1961), absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1987), joprojām aktīvi strādā plenērā, pamatžanrs – ainava. Ventspils muzejam ir ilggadīga sadarbība ar mākslinieci, veidojot glezniecības plenēru “Agrīnais reālisms”, kuram Sarmīte Caune ir kuratore (2010-2021). Itālijas un Marokas ainavām S. Caunes radošajā darbībā atvēlēta īpaša vieta. Glezniecībai raksturīga postimpresionisma tēlošanas maniere, gaismas caurspīdīgums un mirkļa izjūtas precizitāte.