Piedzīvo tradicionālu latviešu gatavošanos rudens gadskārtu ieražu svētkiem – Mārtiņiem, kas iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem (Miķeļiem) un ziemas saulgriežiem (Ziemassvētkiem). Šoreiz Piejūras brīvdabas muzeja nodarbībā iepazīsiet tradīcijas, tautasdziesmas un ticējumus kopā ar Ventspils muzeja pedagogu Martu Tjarvi attālinātajā Zoom nodarbībā.

Visos gadskārtu svētkos ir savas tradīcijas un šo tradīciju jēga. Virtuālajā vidē – attālinātajā nodarbībā, aicinām ieskatīties kā latvieši gatavojās saulgriežu svētkiem, kas pirms svētku svinēšanas katrā saimniecībā ir jāspēj izdarīt, kādi var būt šo svētku atklājumi,-  kas ir budēļi, lielā sieva, mazais vīrs un citi savādie Mārtiņbērni. Izrādās arī citas tautas atzīmē līdzīgus svētkus, uzzini kādas ir viņu tradīcijas, kā tās sasaucas ar mūsu budēļiem, pavadot šo gada tumšāko periodu.

Nodarbība piemērota pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu grupām. Pēc nodarbības iespēja pārbaudīt savas zināšanās Kahoot spēlē un ar jaunām zināšanām daloties, kārtīgi nosvinēt Mārtiņus! Lai rīb!

Iegūt vairāk informāciju par nodarbību un tai pieteikties aicinām zvanīt muzejpedagoģei Martai Tjarvei mob.26385346 vai rakstīt e-pastā: [email protected]

P.S. Links kā pieteikties nodarbībām: