Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī līdz 13.jūnija skatāma izstāde “Bīstamie sakari. Pasts”, kurā eksponēti ar pasta vēsturi saistīti vēsturiski priekšmeti, ne tikai no Ventspils muzeja krājuma, bet arī no Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja, Ogres Vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Kara muzeja, Latvijas Dabas muzeja, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” un arī privātpersonu devums.

Izstāde vēsta par pasta vēsturi Latvijas, bet īpaši Kurzemes teritorijā no regulārā pasta pirmsākumiem līdz 20.gs. 80.gadiem. Pasta sakaru attīstību atspoguļo gan šādai izstādei tik pašsaprotami eksponāti kā vēstules un pastmarkas, tā arī pastnieku uniformas un to elementi, daudzveidīgu un šobrīd jau piemirstu pastkaršu klāsts, pasta zīmogi, svari un citi ar pastu saistīti eksponāti. Nesteidzīgais laikmets, kuru raksturo unikāli eksponāti, piemēram, 19.gs. sākuma steidzamās vēstules ar vaska zīmogā iespiestām putnu spalvām vai Pirmā pasaules kara laika karavīru vēstules uz Krievijas impērijas ierēdniecības gādīgi sarūpētajām vēstuļu formām ar jau gatavu tekstu, – gan ne dzimtajā latviešu valodā. Spriegumu izstādes vizuālajā tēlā rada mākslinieces Lauras Feldbergas instalācija “Savienotā telpa”, kas asociējas gan ar reiz nozīmīgajiem sakaru vadiem, gan savienojumiem arī netiešā nozīmē.

Pasts, kura nozīme digitālajā laikmetā ir mainījusies – lai gan parastās vēstules un ar pastu saistītie telefona, telegrāfa un radio pakalpojumi aiziet pagātnē, pasta pakalpojumiem joprojām ir nozīmīga vieta mūsu dzīvē.

Izstādei ir arī sava mainīgā daļa jeb satelītprojekts – “Vārds kolekcionāriem – brīvā vitrīna”, kurā tiek eksponētas privātpersonu kolekcijas, kas saistītas ar izstādes tematiku.