Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī vēl tikai šajā nedēļas nogalē, līdz 27.septembrim, ir iespēja ielūkoties mežģīņu vēsturē un noslēpumos, ko atklāj apjomīgā izstāde “Mežģīņu šarms un noslēpumi”, kurā eksponēta privātkolekcionāres Annas Kamijī kolekcija un izcili Latvijas muzeju – Rundāles, Tukuma un Ventspils krājumu priekšmeti.

Ekspozīcijas senākās mežģīnes ir no 16.gs. (Rundāles pils muzejs), bet slavenās, ar brokāta diegu izšūtās elzasiešu galvassegas vienmēr rada apbrīnu. Ne tikai sievietes apjūsmo smalkos rokdarbus, 18.gs. tos novērtēja arī kungi, īpaši greznas mežģīnes rotā katoļu garīdznieku sutanas. Izstāde rada priekšstatu par šī rokdarbu veida kultūrvēsturisko iespaidu arī mākslas pasaulē – ekspozīciju noslēdz mūsdienu mākslinieku darbi dažādās tehnikās un veidos, tostarp, arī grafikā.

Izstāde skatāma Ventspils muzeja izstāžu zālē, Livonijas ordeņa pils 4.stāvā. Nākamā apjomīgā krājuma izstāde, kas būs skatāma Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē, būs tuva ventspilniekiem – “Vasarnīcu iela” gaidīs savus atpūtniekus novembra vidū.