Vēstures otrdienu lekciju ciklā Livonijas ordeņa pilī, 27.februārī plkst.17.30 par pasta vēsturi 20.gadsimtā stāsta Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī otrdien, 27.februārī plkst.17.30 turpināsies Vēstures otrdienu lekciju cikla lekcijas par pilsētas un novada vēsturi, šoreiz par Pasta vēsturi 20.gadsimtā Ventspilī un apriņķī stāstīs Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga.

«Mūsdienās daudzi kādreiz tik daudzveidīgie un sazarotie pasta pakalpojumi “satilpuši” mobilajos tālruņos un datoros. Savulaik vajadzība pēc pasta pakalpojumiem cilvēkiem bija daudz lielāka. 19./20. gadsimtu mijā pasta un sakaru pakalpojumi kļūst arvien ātrāki un daudzveidīgāki. To attīstību pārtrauc 1. pasaules karš. 1920.-1930. gados Latvijā pasts strauji attīstās, un tā pakalpojumu pieejamība Latvijā ir viena no augstākajām Eiropā, savukārt cenas – vienas no zemākajām. 1920. gadu sākumā Latvijā jau darbojas aviopasts.

Ventspilī un apriņķī pastu no dzelzceļa stacijas uz pasta nodaļām vēl līdz 1950. gadu vidum nogādā ar zirgu pajūgiem. Visas politiskās pārmaiņas ietekmē arī pasta darbību. Piemēram, tiek ierīkotas pasta nodaļas šeit izvietotajās armijas daļās, bet piejūras ciemos, kuros tieši armijas klātbūtnes dēļ iedzīvotāju skaits strauji sarūk, izveido ceļojošās sakaru nodaļas. Tātad – pasta vēsture ir gana saistoša, un tas ļoti spilgti un daudzveidīgi raksturo laikmetu.», no S.Lindenbergas stāstījuma.

Ieeja – bez maksas

Foto – no VM krājuma, Ventspils pastniece Dzidra Pētersone, 20.gs. 60.gadi