Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī turpina piedāvāt dažādas norises izstādes «Bīstamie sakari. Pasts» kontekstā. Otrdien, 28.novembrī plkst. 17.00 interesenti tek aicināti uz izstādes Pastmarku stāsti atklāšanu. Izstāde tapusi Ungārijas Kultūras dienu ietvaros un Ventspils muzejs ir pirmā vieta ārpus Rīgas, kur šī izstāde tiek eksponēta. «Pastmarku stāsti» ir Ungārijas Pastmarku muzeja izstāde bērniem, kas tapusi ar Ungārijas vēstniecības atbalstu. Izstādes atklāšanā piedalīsies Ungārijas goda konsule Ariena Župika. Izstāde sniedz plašu ieskatu mūsdienu jaunajai paaudzei nepazīstamajā pastmarku pasaulē. Pastmarku stāstiem izveidota arī interaktīvā daļa. Izstādē apkopotas pastmarkas no Latvijas un Ungārijas, kā arī interesentiem būs iespēja apskatīt pirmo Latvijas brīvvalsts pastmarku, kuru izdeva 1918. gadā. Turklāt, pastmarkas oriģināls skatāms Ventspils muzeja izveidotajā izstādē par pasta vēsturi.

Turpinot pasta vēstures tēmu, plkst. 17.30 izstāžu zālē notiks arī Vēstures otrdienu lekcija, kurā vēsturniece Māra Dāvida iepazīstinās ar pasta pirmsākumiem Senajā Ēģiptē līdz pat viduslaiku pastam Livonijas ordeņa laikos un Kurzemes un Zemgales hercogistē. Stāstījumu papildinās iespēja skatīt izstādi un novērtēt senatnes sakaru ātrumu.

Ieeja – bez maksas