Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs (Riņķa ielā 2) piedāvā nedēļas nogalē 13. un 14. martā, no plkst.10-16 pastaigu Masļeņicā.

Pastaigāties būs iespējams tikai ģimenēm (vienas mājsaimniecības  ļaudīm) vai individuālajiem apmeklētājiem un TIKAI saskaņā ar valstī noteiktajām ārkārtas situācijas prasībām. Ja valdības sēdē (12. martā) tiks pieņemts lēmums slēgt arī brīvdabas muzeju apskates iespējas, pastaigas Masļenicā nenotiks. Lūgums sekot informācijai!

Piejūras brīvdabas muzejs aicina sestdien un svētdien, no plkst.10-16 apmeklējot muzeja brīvdabas ekspozīciju, līdztekus iepazīt slāvu tautas tradicionālo svētku Masļeņicas norises, kuras šoreiz būs atrodamas katra tālrunī. Pastaiga sāksies no Mazbānīša kases un tās pieturas punktos, nolasot QR kodu, varēs dzirdēt un redzēt raksturīgās slāvu tautas dziesmas un svētku rosību. Pastaigu sākums būs no Mazbānīša kases (ieeja) un Stacijas, turpināsies Lībiešu sētā, Dzirnavās, pie Klēts, lapenē un pie Smiltnieku mājas. Pastaigu virzienu iezīmēs bultas, bet QR kodus varēs ieraudzīt pie ēkām un nolasīt. Bez kā nav Masļeņicas? Bez pankūkām! Un tās arī virtuāli un dažādu atrakciju veidā tiks “ceptas”. Lai ikviens, kurš būs veicis pastaigu Masļeņicā, dotos naski mājup un izceptu arī savas īstās un kraukšķīgām maliņām apceptās pankūkas.

Pastaigas sižetus palīdzēja radīt Ventspils kultūras centra krievu folkloras kopa “Zdravica”. Ieeja Piejūras brīvdabas muzejā ar muzeja ieejas biļetēm.