Ceturtdien, 24. augustā plkst. 15.00, Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja „Smiltniekos” notiks tematisks pasākums „Pārventas atmiņu stāsti. Jūras vilku stāsti – 2”.

Tradicionāli tematiskā pasākuma „Pārventas atmiņu stāsti” norises vieta ir Pārventas bibliotēka, bet sadarbībā ar Piejūras brīvdabas muzeja kolēģiem augusta pasākums notiks muzeja „Smiltnieku” mājā. Šobrīd muzejā tiek īstenots projekts “Vēsturisko zvejas laivu, kutera un seno burinieku priekšmetu atjaunošana un ekspozīcijas izveide Piejūras brīvdabas muzejā”, tāpēc ir nozīmīgi fiksēt zvejnieku un jūrnieku stāstus.

Jūlija sākumā Pārventas bibliotēkā atklāja Daiņa Rozentāla Ventspils zvejniekiem veltīto fotogrāfiju personālizstādi „Kaut kas no pagājušā”. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī jūrnieki un zvejnieki, kuri, apskatot izstādi, labprāt dalījās aizraujošos un neparastos, ar jūru saistītos stāstos. Diemžēl nepietika laika visus stāstus izstāstīt, tāpēc 27. jūlijā „Pārventas stāstu” pasākums tika veltīts jūras braucēju stāstiem. Tā kā jūras vilkiem pūrā stāstāmā ir daudz, lai turpinātu dalīties piedzīvotajā, tika nolemts tikties vēlreiz – 24. augustā, bet šoreiz jau citā vietā – Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja „Smiltniekos”.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā esošā „Smiltnieku” vēsturiskā māja līdz 2008. gadam atradās vietā, kur šobrīd slejas  Pārventas bibliotēka. Uzsākot  jaunās bibliotēkas celtniecību Pārventā, 1874. gadā būvēto koka ēku pārveda uz Piejūras brīvdabas muzeju, kur to var apskatīt ikviens.

Aicinām ikvienu apmeklēt 24. augusta pasākumu – gan tos, kas vēlas dalīties savos stāstos, gan tos, kuriem šādi stāsti interesē.