Livonijas ordeņa pilī tikai līdz janvāra beigām apskatāma Tukuma Mākslas muzeja izveidotā izstāde Ak, svētā Lestene!, kas stāsta par Lestenes baznīcas iekārtas likteni un cilvēkiem notikumos ap to.

Baznīcas interjera sendienu fotogrāfijas uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu bagātību un greznību, kā arī atspoguļo dramatiski vēsturiskos notikumus. Lestenes baznīcas iekārtu darinājis viens no Kurzemes baroka koktēlniekiem – Nikolaus Sefrenss, jaunākais. Viņa veikums redzams arī Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils kapelas ekspozīcijā. Lai arī no kapelas sākotnējās iekārtas saglabājies visai maz, tomēr tas rada priekšstatu par tēlnieka talantu, kas pilnīgi izpaudies Lestenes dievnama iekārtā.

Lekciju ciklā Vēstures otrdienas 24. janvārī plkst. 17.30 Tukuma muzeja direktores un arī vienas no izstādes autorēm Agritas Ozolas stāstījums par Lestenes baznīcas iekārtas likteni. Stāsts par šīs ievērojamās baroka pērles likteni ir stāsts ne tikai par 18. gs. kultūras un mākslas vērtībām, tas ir dramatisks vēstījums par varu un cilvēkiem. Lai atklātu dievnama glābšanas epopeju, Agrita Ozola pētījusi Rundāles un Tukuma muzeja arhīvus. Nozīmīgi ir arī tas, ka baznīca šobrīd pamazām atdzimst un vairāk nekā trīs gadsimtus senās vērtības tiek atjaunotas.

Ieeja – EUR 1,10

Ilva Buntika, tālr. +371 636 21309