Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” 3.septembrī, plkst. 11 Piejūras brīvdabas muzejā jau piecpadsmito reizi rīkos Pagastu dienu. To vadīs Rita un Valdis Lūriņi.

Šajā dienā Ventspilī ieradīsies visu pagastu un Piltenes pārstāvji, lai dižotos ar saviem amatniecības un kulinārijas izstrādājumiem un iepriecinātu skatītājus ar dejām – uzstāsies visi Ventspils novada deju kolektīvu pārstāvji. Koncertā muzicēs grupas “Rumbas kvartets”, tautas tērpu parāde notiks Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Vērgalīte” izpildījumā.

Svētkos goda vietā cels sentēvu amatu arodus un receptes, tādēļ daudzviet virmos kārdinoša ēdienu smarža, būs iespēja iegādāties kūkas, marinējumus, gaļas, zivju un piena produktus, arī daudzveidīgus amatnieku izstrādājumus. Katlos vārīs dažādas zupas, arī tādu, kuras pagatavošanā izmantos 18. gadsimta recepti, cienājot ar šmorklopša zupu.

Viesos ir aicinātas Kuldīgas muzeja rokdarbu kopas “Čaupe” pārstāves, kuras rādīs zeķu izstādi, ar rokdarbiem dižosies arī Ventspils novada rokdarbnieces.  Bērni un jaunieši varēs piedalīties radošās darbnīcās, šaut ar loku, savas prasmes rādīs mazpulcēni, stikla pūtēji, ādas apstrādes un seno rotu meistari, dzintara rotaslietu darinātāja, būs iespēja grafikas tehnikā izveidot katru pagastu raksturojošu attēlu.

Svētku viesi varēs izmēģināt atrakciju “Foto kaste”, svinot Pagastu dienas 15. jubileju, notiks arī loterija. 15 laimīgo loterijas biļešu īpašnieki saņems Ventspils novada uzņēmēju sarūpētās veltes. 15. dzimšanas diena tiks atzīmēta, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem apskatīt katra pagasta pārstāvju sagatavotu fotoizstādi, lai secinātu, kāda bijusi Pagastu dienas izaugsme, kādi notikumi notikuši 15 gadu laikā.

Nāc un piedalies! Skaties un vērtē!  Nogaršo un uzslavē! Gaidīsim tieši tevi!

Informāciju sagatavoja Marlena Zvaigzne

 

Biļešu cenas
Andis Dūdiņš, tālr. +371 636 24467
Biļešu cenas

Pagastu diena