Skaistākos pavasara svētkus Ventspils muzejs aicina nosvinēt ar dažādām aktivitātēm. Lielākais notikums paredzēts 17.aprīlī plkst. 12.00 Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2), kur varēs no sirds pievērsties tradicionālajām Lieldienu svinēšanas tradīcijām un izbaudīt svētku tirdziņa atmosfēru, iegādājoties arī košas lietas no tirgotājiem. Tomēr Lieldienu prieku noķert aiz ļipas var arī īpaši piedāvātās nodarbībās vai pils pastaigā.

Jau no aprīļa sākuma Ventspils muzejs visās savās mājās – Livonijas ordeņa pilī, Amatu mājā, Piejūras brīvdabas muzejā un rakstnieka Herberta Dorbes muzejā gaida skolas bērnus un arī pavisam mazus zaķīšus, lai iepazīstinātu ar latviskajām Lielās dienas tradīcijām, dažādās darbnīcās darinātu svētku rotas un klausītos Lieldienām atbilstošus literārus stāstus plašajā muzejpedagoģijas nodarbību piedāvājumā (muzejs.ventspils.lv)

No 14.-24. aprīlim Livonijas ordeņa pils (Jāņa ielā 17) piedāvā Lieldienu pastaigu „Pa pils zaķu pēdām”  muzeja ekspozīcijās un izstādēs (Muzeja jaunieguvumi 2020-2021, Vasarnīcu iela, Jānis Pauļuks. Kentaurs. Otrā epizode), kas iepriecinās jebkuru. Tomēr, ja piedzīvojumā dodas kopā liels un mazs, ceļojuma prieks dubultojas. Ieeja ar muzeja biļetēm.

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs (Riņķa ielā 2) svētdienā, 17.aprīlī no plkst.12:00-16:00 gaida apmeklētājus un Lieldienu svinētājus ciemos gan Zvejnieku, gan Lībiešu sētā, gan pļaviņā pie Vējdzirnavām, kur notiks olu krāsošana, būs svētku tirdziņš, spriņģos truši un dīžāsies zirgi.

!Olu ripināšanai un olu kaujām lūdzam paņemt līdzi Lieldienu olas.

Par priecīgo noskaņu rūpēsies Ventspils deju kopa ”Liedags”. Lieldienu koncertu atklās ventspilniekiem labi pazīstamais vokāli instrumentālais ansamblis “Windy Temper” un svētku sajūtu dienas garumā uzturēs viena no stabilajām Latvijas kantrī mūzikas vērtībām – grupa “Klaidonis”.  Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

Kursēs arī Mazbānītis, uzņemot apmeklētājus braucienam Riņķa līnijā (brauciena ilgums ~10 min. Mazbānīša biļešu cenas skat. šeit

Mazbānīša kursēšanas grafiks Lieldienās, 17.aprīlī:

12:00; 12:30; 13:00; 14:00; 14:30; 15:00; 15:30

Ja svētku dienās vēlaties apmeklēt Ventspils muzeju, lūgums ņemt vērā svētku darba laiku no 14.-18. aprīlim:

Livonijas ordeņa pils (Jāņa ielā 17) ekspozīcija ceturtdien, piektdien, sestdien un svētdien (14.04.-17.04.) būs atvērta no plkst.10-17, pirmdien (18.04.) – slēgta;

Amatu māja (Skolas iela 3) savus apmeklētājus gaidīs ceturtdien (14.04.) no plkst.10-16 un sestdien (16.04.) no plkst.10-14, piektdien, svētdien, pirmdien (17.04.-18.04.) – slēgts;

H.Dorbes memoriālais muzejs (Ērgļu ielā 1) atvērts tikai ceturtdien(14.04.) no plkst.11-16, no piektdienas līdz pirmdienai būs slēgts;

Piejūras brīvdabas muzejs (Riņķa ielā 2) tiek atvērts tikai uz Lieldienām – svētdien, 17.aprīlī no plkst.11-17, pārējās dienās slēgts līdz pat sezonas atklāšanai 1.maijā.

Priecīgus svētkus vēl Ventspils muzejs!