7. decembrī pl.12.00-14.00 aicinām uz Nikolaja dienu Ventspils Livonijas ordeņa pilī, Jāņa ielā 17 – rūķu darbnīcas, piparkūku un ābolu cepšana, dejas un rotaļas.

Jūrnieku un tirgotāju aizstāvis svētais Nikolajs, kuram par godu Ventspilī ir nosauktas veselas divas baznīcas un arī ikgadējie svētki Ventspils pilī – Nikolaja diena, ir arī tas, kurš aizsāka Ziemassvētkiem raksturīgo apdāvināšanās tradīciju, jo reiz slepus apdāvināja kāda nabadzīga vīra meitas, lai arī tām būtu pieklājīgs līgavas pūrs. Un Santa Klauss, protams, ir tiešs šīs jaukās tradīcijas mantinieks, bet tuvojoties Ziemassvētkiem, par mazu rūķi var kļūt ikviens, kam nav svešs dāvinātāja prieks. Tāpēc Ventspils muzeja rūķi un Rūķu meitene Madara gaida visus lielos un mazos rūķus ciemos sestdien, 7.decembrī no plkst.12:00-14:00, lai kopīgi ceptu piparkūkas, nogaršotu pils pavardā ceptos ābolus un svētku darbnīcās iemācītos kādas mazas un mīļas dāvanas var darināt, ja tikai ir kāds nieks pacietības un, protams, – prieks!
Kamēr taps Dāvanas eglītei, Pils dārza smaržu spilventiņi, Kalendārs katram un citas labas lietas, horeogrāfijas ansamblis “Konfeti” izdejos svētku dejas, bet kora “Nošu planētas” dziedātāji rūpēsies par muzikālo noskaņu.
Piedalās: horeogrāfijas ansamblis “Konfeti”, “Nošu planētu” dziedātāji, Rūķu meitene Madara Grēgere un rūķi no Ventspils muzeja
Atbalsta: konditoreja “Kārumnieks” un z/s “Kalnarāji”

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1-5 skolas vecuma bērni) – EUR 5; skolēniem, studentiem, pensionāriem – EUR 1,50; pieaugušajiem – EUR 2,50; pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas