Livonijas ordeņa pilī 18.maijā no 19:00 -22:00 atvērta ekspozīcija; 20:00 – Stellas Lindenbergas stāstījums par ventspilniekiem – sava ceļa gājējiem; no 22:00 – karavīru un strēlnieku dziesmu koncerts

 

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma arī Ventspils muzejā šogad ir Tālavas taurētājs. 2019. gads, kad tiek atzīmēta Brīvības cīņu simtgade, ir īstais brīdis pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis ir vārds vai ota. Un katram laikam ir savi nepakļāvīgie – sava ceļa gājēji. Par nemierīgajiem ventspilniekiem Muzeju naktī (20:00) stāstīs Vēstures nodaļas vadītāja Stella Lindenberga. Iedziļinoties Tālavas taurētāja tēmā, piemēram, atklājās, ka mūsdienās bezgala nopietni uztverto varoņbalādi Blaumanis savulaik (1902) radījis kā parodiju, vēršoties pret valdošo sentimentālo romantismu dzejā. Pirmpublikāciju dzejolis piedzīvojis “Pēterburgas Avīžu” literārajā satīriskajā pielikumā “Purva mala” (1902.gada 6.februāris). Bet iepazīstot ventspilniekus – sava ceļa gājējus, noteikti jāpiemin gan Pauls Sproģis (Freds Rebells), kas mazā buru laiviņā šķērso Kluso okeānu, gan dundadznieks Arvīds Blūmentāls (Krokodilu Dandijs). No 19:00-22:00 varēs iepazīt pils ekspozīciju un trīs izstādes, no kurām ievērojamākā ir muzeja krājuma izstāde “Latvijas 100 gadi Ventspilī. Latvijā. Pasaulē.” Pēdējo jaunākajai paaudzei ļaus labāk izprast izstādes ceļvedis, pie kura arī varēs tikt Muzeju naktī!

Pēc plkst.22:00 pils iekšpagalmā skanēs gana patriotiskas karavīru un strēlnieku dziesmas Mūzikas skolas jauniešu vokālajā un instrumentālajā izpildījumā (pasniedzēji – R.Tālberga, A. Niedre, D. Brauns). Pils ārējā pagalmā varēs sasildīties ar karstiem dzērieniem un cienāties ar našķiem. Gaidīsim nemierīgos ventspilniekus, kuriem maija vakaros nenāks miegs!

Ieeja muzejā Muzeju diennaktī – bez maksas.