14.maijā arī Ventspils muzejs iesaistās Eiropas muzeju naktī un ver durvis apmeklētājiem bez maksas

Pēc divu gadu pārtraukuma, Eiropas muzeju nakts atkal pārņem muzejus un arī Ventspils muzejs aicina visus nemierīgos ļaudis 14.maija vakarā doties garajā Muzeju nakts pastaigā.

Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī (Jāņa ielā 17)  nakts aizsegā piedāvā iepazīt pili caur “Vēstures portāliem – lietās, tekstos un mūzikā”. Muzeja eksponātiem ir zināma līdzība ar poteriādes lietām-portāliem, kas ļauj nonākt citā laikā vai realitātē. Šo maģiju, kas piemīt vēsturiskiem priekšmetiem pils ļaudis vēlas atklāt arī apmeklētājiem. Pils ekspozīcijas iepazīšana ar vēstures portālu palīdzību notiks no plkst.19:00-22:00, bet vēstures tekstu maģiju (20:00, Kapitula zālē) demonstrēs vēsturnieces Stella Lindenberga un Māra Dāvida. To, kāds spēks ir mūzikai, cik viegli tā pārvar gadsimtu robežas, varēs noklausīties Ventspils Mūzikas vidusskolas (PIKC) jauniešu stīgu kvarteta un Vokālās nodaļas audzēkņu koncertā (22:00 -23:00, pils iekšpagalmā), kur skanēs L.Bēthovena, Vivaldi kompozīcijas, Jāzepa Vītola un Em.Dārziņa solodziesmas, bet pils āra pagalmā varēs sildīt sirdis un rokas pie dzīvās uguns un Pilskroga karstās tējas.

Amatu mājā (Skolas ielā 3)no 19:00 – 22:00 notiks “Mekliņi”– mīklu minēšana un uzdevumu veikšana, lai atklātu Amatu mājas nozīmīgās lietas, bet bezrūpīgākiem prātiem tiks piedāvāta Blūmīzeru  meistarklase (plkst.21:00).

Herberta Dorbes muzejs (Ērgļu ielā 1) 19:00-22:00 gaidīs romantiski noskaņotos ļaudis, lai ieklausītos H.Dorbes mīlas dzejāEs Tavai mīlestībai pretī sniedzos klusi…” Lidijai Zommerei veltīto dzeju (1943-45) un mūzas atbildi lasa Ventspils teātra aktieri Reinis Freibergs un Emīlija Jermola.

Muzeju nakts garo pastaigu var noslēgt Piejūras brīvdabas muzeja Laivu mājā, kur “Vējš iepūtīs burās” (Riņķa iela 2). No 21:00-23:00 Laivu māja tiks īpaši izgaismota, notiks nakts rosība un minidarbnīcas ap un par laivām.

Lai Muzeju nakts sagādātu prieku tiem, kas vēlas nokļūt arī Amatu mājā un Piejūras brīvdabas muzejā, ekskursiju vilcieniņš Ventspils train kursēs starp muzeja mājām no plkst.20:00-23:00. Amatu mājas nakts rosība – 19:00-22:00, bet Piejūras brīvdabas muzeja jaunā Laivu māja gaidīs no 21:00-23:00. Vilcieniņš kursēs no pils (plkst.20:00) ar aptuveni 30 min. intervālu. Pēdējais reiss plkst.22:30 uz Laivu māju.

Ieeja Muzeju naktī – bez maksas.