Ventspils muzejs šajās dienās saņēma skaistu dāvanu no biedrības Etniskās kultūras centra “Suiti” – apjomīgu (471lpp.) un krāsainu grāmatu “Suitu novada mantojums. Suit villdrāns”.

Izdevuma projekta vadītāja ir Dace Martinova, grāmatas tapšanu atbalstīja VKKF, Kuldīgas novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Izdevums veltīts suitu tautastērpa nozīmīgai daļai – villainēm un lielajām drānām jeb villdrānām. Pētījuma komanda apsekoja Latvijas Nacionālā vēstures, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas, Kuldīgas, Liepājas un Ventspils muzeja krājumus, kā arī Suitu mantojuma krātuves un Jūrkalnes bibliotēkas apcirkņus, arī privātos pūra glabātājus, kopumā dokumentējot 283 villdrānas. Pēdējās iedalās: mēlenēs, govkuņģos, zirgkuņgos, zīdstrīpās, piecnītenēs, trakajās drānās un melnraibajās, garpraņās, baltajās rakstainajās un lielajās drānās. Kas slēpjas zem šiem neparastajiem nosaukumiem, var uzzināt košajā izdevumā.

Grāmatu varēs iegādāties Etniskās kultūras centra “Suiti” mājvietā, Alsungā, interesēties elektroniski [email protected]