Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs 2021./2022. mācību gadā ar Valsts kultūrkapitāla atbalstu atsāk lasīšanas veicināšanas ciklu “Muzejā viesi”. Pirmā tikšanās 22.septembrī plkst.12 notiks ar rakstnieci Ramonu Indriksoni Ventspils 2.pamatskolā.

R.Indriksone studējusi Latvijas Kristīgajā akadēmijā un Liepājas Universitātē. Absolvējusi Literāro akadēmiju. Interese par rakstniecību radusies jau 20.gs. 80.gados, prozas rakstīšanai gan pievērsusies salīdzinoši nesen. Stāsti publicēti izdevumos un interneta vietnēs – “Domuzīme”, “KonTEKSTS”, “Jaunā Gaita”, “Satori” un “Punctummagazine”. 2019. gadā iznācis Ramonas Indriksones debijas stāstu krājums “Pāris metru zem ūdens”, bet nupat –  2021. gadā – pirmais romāns “Es biju cita” un autorei ir arī darbi bērniem.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome un A/S Latvijas Valsts meži” 2019.gadā dzejnieka Jāņa Baltvilka 75.dzimšanas dienā uzsāka kopīgu projektu “Meža vēstules”, iesaistot tajā bērnu rakstniekus, dzejniekus un grāmatu ilustratorus. Ramona Indriksone stāsta: ”Projekta dalībnieki viesojās Jāņa Baltvilka dzimtajā Smārdē, baudīja dienu mežā, lai iedvesmotos un radītu tekstus un ilustrācijas, kas aicinātu bērnus doties dabā, izstaigāt meža takas, ieklausīties putnu dziesmās, iepazīt zvēru atstātās pēdas.”

Projekta “Meža vēstuļu” iespaidos radās Ramonas Indriksones pirmais vēstījums bērniem. Autore stāsta: “Iedvesmas avots ir patiess notikums, kuru kādreiz, kad mans dēls Gints gāja skolā , viņa klasei izstāstīja skolotāja, kā ar savām meitām ogojusi, un viņas pārsteidzis lācis, izēdis melleņu spaini un prom. Šis stāsts manī dzīvoja ilgi, un es domāju, ka kādreiz to uzrakstīšu. Meža vēstules bija projekts, kur varēju to īstenot. Man ir daudz šādu bērnu stāstu no darba pieredzes bērnu krīzes centrā, un varbūt kādreiz uzrakstīšu kaut ko skaistu bērniem par sapņiem, kas piepildās, jo pārsvarā man ir nepiepildīto bērnu sapņu stāsti.

Ramona Indriksone tiksies ar Ventspils 2.pamatskolas 2.b klasi (audzinātāja Sanita Lāce). Literatūras stunda ar Ramonu Indriksoni notiks Ventspils 2.pamatskolā. Pēc sarunas ar rakstnieci skolēni rakstīs savas “Meža vēstules”. Tikšanās notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.