No 14.-16.martam Ventspils muzeja speciālistu grupa pieredzes apmaiņas nolūkos apmeklēja Lietuvas muzeju jaunākās ekspozīcijas. Brauciena mērķis bija gūt pieredzi, strādājot pie Livonijas ordeņa pils ekspozīcijas modernizācijas un pilnveidošanas koncepcijas.

Tūrisma sezonas laikā muzeja ārvalstu apmeklētāju procentuāli lielāko daļu veido viesi no Lietuvas, līdz ar to būtiski ir apzināt Lietuvas muzeju nozīmīgāko un jaunāko muzeja ekspozīciju konceptuālos un tehniskos risinājumus, kas atbilst Lietuvas sabiedrībā dominējošai izpratnei par valsts un reģionālās vēstures pasniegšanas formām muzejos, tehniskiem un mākslinieciskajiem risinājumiem.

Nozīmīga ir arī iespēja iepazīties ar Viļņas muzeju un vēsturisko ekspozīciju jaunākajiem risinājumiem, ņemot vērā Viļņas kā tūrisma objekta strauji augošo popularitāti.