Marta sākumā, cikla „Vēstures otrdienas” ietvaros kolekcionāre Anna Kamijī (Francija) iepazīstināja ar mežģīņu darināšanas attīstību un vēsturi izstādē „Mežģīņu šarms un noslēpumi”. Izstāžu kuratore, mežģīņu izstādes idejas autore Anna Kamijī (Anne Camilli, sabiedrība „Musée À la Carte”) atklāja ne tikai interesantas vēsturiskas detaļas par mežģīnēm, bet bija arī sagatavojusi pārsteigumu, atvedot izstādei jaunu eksponātu – rotājums ar Kalē mežģīņu motīviem un Svarovska kristālu inkrustācijām (2018). Pašlīmējošais rotājums līdzinās dekoratīviem tetovējumiem, tā dizains radīts rotu studijā “Marbella” un tas ir roku darbs, darināts Pikardijā, studijas dibinātājas Adelīnas Monjezas dzimtajā reģionā. Autorei pieder pašlīmējošo rotu izgatavošanas tehnoloģijas patents. Annas Kamijī atvestais objekts eksponēts izstādē „Mežģīņu šarms un noslēpumi” un eleganti papildina unikālo ekspozīciju, kur apskatāmi dažādi priekšmeti no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas pieder Francijas, Latvijas valsts un pašvaldību muzejiem, kā arī privātkolekcionāriem, radot īpašu ceļojumu mežģīņu pasaulē. Mežģīņu vēsturei veltīto izstādi piedāvā Francijas institūts, sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem un mūsdienu autoriem.

Izstāde tiks pagarināta līdz vasaras vidum.

Foto: Aivars Ķesteris

Papildus attēlus skat.: