Visu decembri Piejūras brīvdabas muzeja takās čāpoja un vēl šobrīd manāmi laipni un čakli Rūķi, kas ar nepacietību gaida 25.decembri, plkst. 14:00, lai kopā ar muzeja apmeklētājiem un galveno varoni – Mazbānīti varētu nosvinēt Ziemassvētkus. Tikai Ziemassvētkos Mazbānītis ne vien greznojas gaismiņām, bet arī kopā ar rūķiem savus uzticamos vagonus pasakaini pārvērš: Pasaku, Mīklu, Dziesmu, Klusajā un, brrr, – Aukstajā vagonā.

Mazbānīša svētkos visā Piejūras brīvdabas muzejā Rūķienes Daces Priedes uzmanīti darbosies Kuldīgas amatierteātra rūķi. Mazirbes stacijā aicināti tikties Mazbānīša Visziņi, lai prāta kaujās uzzinātu vēl ko jaunu par Mazbānīti. Lībiešu sētā Rūķi visus apmeklētājus cienās ar šķelto zirņu zupu un karstu mežrozīšu tēju, jo tā ir arī Rūķu mīļākā tēja. Smiltniekos varēs darināt puzurus, bet muzeja smēdē kalējs Ainārs Rullis palīdzēs katram apmeklētājam izliet laimi. Svētkos Rūķi ir īpaši norūpējušies par to, lai ikvienam bērnam būtu visskaistākā eglīte, tāpēc darbnīcā (Administrācijas ēkā) katram būs iespēja radīt eglīti, un, kamēr vieni nodarbosies ar adatainu skujkoku veidošanu, tikmēr citi varēs iepazīt lielisko muzeja izstādi par visāda veida adatām – “Adata maza, lielus darbus dara”. Tikmēr muzeja teritorijā būs iespēja vizināties ne tikai ar Mazbānīti, bet arī ar zirdziņiem no jātnieka kluba “Demora”. Par tiem, kam vēl jādodas viesos, gādās Ziemassvētku dāvanu tirdziņš.

Svētkus noslēgs Ziemassvētku koncerts plkst.16.00 Lielirbes baptistu lūgšanu namā kora “Līvzemes”, vadītāja Astra Plostniece, un Ventspils Bērnu mūzikas skolas pūšamo instrumentu nodaļas audzēkņu izpildījumā.

Biļešu cenas
Andis Dūdiņš, tālr. +371 636 24467
Biļešu cenas

Mazbānīša svētki

dzelzcela-muzejs

logo-ritosais-sastavs