Ventspils muzeja tradicionālajā Vēstures otrdienā, 25. aprīlī, plkst. 17.30 Livonijas ordeņa pilī viesosies Ventspils mākslinieces Laimdota Junkara un Ingrīda Ģelze–Ozoliņa, kuras savulaik bija cieši saistītas ar 20. gs. 80. gadu Mākslas dienu norisēm Ventspilī.
Pirms Atmodai pieķērās politiskie spēki, brīdi pirms Dziesmotās revolūcijas visā Latvijā bija raksturīgi mākslinieku, literātu un vides aktīvistu darbošanās uzplūdi, kas aizrāva plašu publiku. Arī Ventspils mākslinieku grupa neatpalika. “Nopietni gatavojāmies Mākslas dienām, izveidojām scenārijus, iesaistot gan mūziķus un korus, gan aktierus. Pat zirgus. Šajā laikā Mākslas dienas bija forma, kā kopā ar skatītāju caur joku, caur atraisītu vārdu varējām izteikt savu vēlmi būt par Brīvu Cilvēku, vismaz uz īsu brīdi. Un, manuprāt, tas bija vislabākais šajos svētkos. To juta visi, tāpēc arī tik plaša bija pilsētnieku atsaucība un mīlestība,” (Ingrīda Ģelze-Ozoliņa, Pussala, 1998, L. Junkara, Ventspils novada vēstures un mākslas muzejs). Tikšanās reizē ar Laimdotu Junkaru un Ingrīdu Ģelzi–Ozoliņu interesentiem būs iespēja skatīt arī unikālas tā laika fotoliecības un ieklausīties notikumu dalībnieku atmiņu stāstos.

Ieeja – bez maksas