Vēstures otrdienas. Latvijas 100 gadi Ventspilī

Otrdien, 25. februārī Livonijas ordeņa pilī ciklā „Vēstures otrdienas” vēsturniece Stella Lindenberga lasīja lekciju par Latvijas 100 gadiem Ventspilī un sadarbībā ar muzejpedagoģi Ilvu Buntiku iepazīstināja ar spēli “Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī”. Lai veicinātu pilsētas vēstures popularizēšanu un apguvi, muzeja speciālisti ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu ir izveidojuši spēli "Latvijas 100 gadi Ventspilī", kas interaktīvā un koncentrētā veidā ļauj izzināt pilsētas vēstures faktus, kas atspoguļojas gan vietējā, gan Latvijas un pasaules kontekstā. Spēle galvenokārt paredzēta ventspilnieku, pilsētas skolu jaunatnes patriotisma veicināšanai un izglītošanai par savas pilsētas vēsturi un attīstību. Puzlē savijas tekstuālie un vizuālie materiāli, kas var būt saistoši arī pilsētas viesiem, savas individuālās vēstures zināšanas saistot ar Ventspili. Ciklā „Vēstures otrdienas” vēsturniece Stella Lindenberga un muzejpedagoģe Ilva Buntika cikla apmeklētājus izaicināja izspēlēt spēli “Spēlējam Latvijas 100 gadus Ventspilī” un pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem svarīgiem, un arī mazāk zināmiem Ventspils 20. gadsimta vēstures faktiem.