Piektdien, 29. aprīlī, Baltijas piļu, muižu un baznīcu mūzikas projekta ietvaros, Alpha-Do viesojās Ventspils Livonijas ordeņa pilī. Uz pils kapelas vēsturiskajiem un neparastajiem instrumentiem pozitīva (mazajām ērģelēm) un mehāniskajām klavierēm tika komponēta un ierakstīta dzīvās performances mūzika.

Alpha-Do mūzikas komponēšanas un instrumentu spēlēšanas stils ir atšķirīgs. Galvenais faktors komponēšanā nav mūzikas notis, bet skaņas vibrācija, kas balstās uz komponista – diriģenta apziņas prāta, ķermeņa, plecu, roku, pirkstu proporcijām harmonijā ar instrumenta klaviatūras, stīgu un rezonatora, skaņu viļņu ģeometriskajām proporcijām. Spēlējot šādā veidā, skaņa rezonē, radot mainīgas un retas harmonijas. Šis mūzikas stils ļauj spēlēt arī uz atšķirīgi noskaņotiem instrumentiem, jo pirmskaņa nāk no klavieru skaņu paneļa un stīgu gaisa spēles.

Ventspils ir jau astoņpadsmitā senā vieta, kur viesojas Alpha-Do.  Alpha-Do izveidotā projekta mērķis ir ienest to izsmalcinātību mūsdienās, ko piedzīvojuši mūsu senie senči, kur unikālās vietu proporcijas iedvesmoja jaunām kompozīcijām. Šis ir labdarības projekts. Tuvāk ar šo projektu var iepazīties, un jau tapušo mūziku brīvi klausīties, mājas lapā: https://alphado.ch/

Par Ventspils viduslaiku pilī sakomponētās mūzikas pieejamību Alpha-Do ziņos tiklīdz mūzika būs pieejama klausītājam.

Alpha-Do | Ventspils muzejs