Iestājoties augustam Livonijas ordeņa pili (Jāņa ielā 17) varēs apmeklēt ierastajā darba laika – no otrdienas līdz svētdienai, no plkst.10.00 līdz plkst.18.00.

Šobrīd pilī līdztekus ekspozīcijām ir skatāma Ventspils muzeja krājuma izstāde “Caur puķēm jeb kā kurzemnieki ziedu ornamentus iemīlēja”, – skats uz muzeja vērtībām no cita, vasarīga skatu punkta. Izstādē eksponēts plašs priekšmetu klāsts, sākot ar ziedu motīviem rotātiem arheoloģiskajiem atradumiem, etnogrāfisko mantojumu, otējumiem (apgleznojumi uz pūralādēm) un beidzot ar mūsdienu mākslinieku veikumu.

Savukārt pils izstāžu zālē izstāde ”Mežģīņu šarms un noslēpumi” iepazīstina ar smalki darināto Francijas un Eiropas mežģīņu vēsturi, kur vēstures pavedieni mūs aizved līdz 16. gadsimtam. Unikāli priekšmeti no prestižām vēsturiskajām kolekcijām vēsta par mežģīņu attīstību un pielietojumu kopš to pirmsākumiem līdz mūsdienām – tērpos, interjeru noformējumā vai kā iedvesmas avots māksliniekiem. Mežģīņu vēsturei veltīto izstādi piedāvā Francijas institūts sadarbībā ar vairākiem Latvijas muzejiem.

Savukārt vēlās vasaras piektdienas turpinās priecēt Piejūras brīvdabas muzeja (Riņķa ielā 2) apmeklētājus, kur piektdienās muzejs atvērts no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00 visu augustu. Vēlie piektdienas vakari aicina uz romantiskiem izbraucieniem ar Mazbānīti, kuram piektdienās vēlākais vakara reiss – plkst. 19.50 Riņķa līnijā. https://bit.ly/3fySNBR