Ventspils Livonijas ordeņa pilī 9.jūnijā no 12:00 līdz 21:00 II Viduslaiku mūzikas festivāls un bruņinieku dzīves mirkļi

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī sestdien, 9.jūnijā no 12:00 līdz pat 21:00 notiks II Viduslaiku mūzikas festivāls, bruņinieku divkaujas, dejas, ieročnesēju un stopšāvēju sacensības, šaušana ar loku, darbosies amatnieku darbnīcas, trebušeta (viduslaiku metamās mašīnas ) izmēģinājumi, Pilskrogs būs atvērts visiem, būs zīlnieki un jokdari. Jau dienas vidū (plkst.12:00) notiks bruņinieku divkaujas pilī, kas turpināsies ar deju grupas “Ballare” deju soļiem un svētku mūzikas Musica Festum norisēm visas dienas garumā.

II Viduslaiku mūzikas festivālā plkst.14:00 skanēs vēlīno viduslaiku mūzika “Fabella Ensemble” (A.Urka, R. Bērtiņš, A. Bētiņš, G.Prānis un I.Nīmane) izpildījumā. Plkst.17 pils kapelā Ilze Bertrand (Latvija/Francija) uz viduslaiku klavesīna atskaņos melodijas no “Codex Faenza” (15.gs. manuskripts), bet plkst.20:00 pils iekšpagalmā brīnišķīgie “Schola Cantorum Riga” kopā ar Ievu Nīmani un Māri Jēkabsonu izdziedās un izspēlēs vēl kādas vēlīno viduslaiku dziesmas. Līdztekus koncertiem pilī valdīs viduslaiki un šajā laikā iejutīsies deju kopa “Ballare”, rekonstrukciju klubi “Comturia Wynda”, “Lübeck”, “Rodenpoys”, “Exercitus Rigensis”, Sv. Maurīcija rota, “Nirks”, SKANDI, kalējs Jakubovskis, brālis Ivars, Wendenes pils un arī Ventspils Livonijas ordeņa pils ļaudis.

Plašāku programmu var skatīt: http://muzejs.ventspils.lv/wp-content/uploads/skat%C4%ABt-%C5%A1eit-5.pdf

Notikumu atbalsta Ventspils pilsēta un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja ar muzeja ieeja biļetēm: http://muzejs.ventspils.lv/livonijas-ordena-pils/bilesu-cenas/