Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs VKKF atbalstītā projekta “Muzejā viesi” ietvaros aicina skolēnus un pirmskolas iestāžu audzēkņus oktobrī iepazīt mūsdienu latviešu autoru darbus. Piemēram, Ventspils 4.vidusskolas audzēkņi lasīs Viestura Ķerus grāmatu “Meža meitene Maija” (2019), kas  saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu 2020’ kategorijā “Labākais darbs bērniem”. “Viesturs Ķerus nesteidzīgi izstāsta dabas gada ritu, iepazīstinot ar mežmalā dzīvojošās ģimenes attiecībām ar dabu. Precizitāte, nesamākslota valoda un stāstījuma temps, ko var viegli iztēloties kā tēta sarunu ar savām meitām, ļauj grāmatai ierindoties līdzās latviešu bērnu literatūras klasikai”(Laligabas vietne).

Savukārt pirmsskolas izglītības iestādes “Eglīte” sagatavošanas grupiņas bērni iepazīs dzejnieces un grāmatu ilustratores  Lotes Vilmas Vītiņas bilžu grāmatu bērniem “Dzejnieks un smarža” (2019). “Grāmata rosina bērnus (un arī pieaugušos) vairāk uzmanības pievērst smaržām, aromātiem un smakām, kas ir ap mums – pieliekamajā, autobusā, uz ielas un parkā. Tā ļauj iztēloties, kā smaržo jūras vējš, šķūnītis, ogošana upeņu krūmā vai pilnīga izgāšanās… “(lsm.lv)

Pirmskolas izglītības iestādes ”Varavīksne” audzēkņi lasīs novadnieces Kristīnes Ulbergas pasaku grāmatu ”Kaizivs, kurš neēda cilvēkus” (2021). Grāmatā iekļautas septiņas pasakas, kas stāsta par labsirdīgo Kaizivi, kurš, atšķirībā no brāļiem un māsām, atteicās paklausīt mammai un uzbrukt cilvēkiem, – pasakas ieved pasaulē, kurā ir vieta pateicībai un līdzjūtībai, spējai saskatīt skaistumu,  pārvarēt bailes un kurā vienmēr ir vieta labiem darbiem, jo “gan Kaizivs, gan cilvēks var viegli aizmigt pēc tam, kad paveikts labs darbs”.

Tikšanās ar grāmatu autoriem notiks, ievērojot ārkārtējās situācijas noteikumus.