Ventspils muzejs, sadarbībā ar z/s „Bērziņi” decembrī aicināja gan bērnus, gan pieaugušos izrotāt savas eglītes ar dabas veltēm, piedalīties fotokonkursā un 28.decembrī Ventspils muzejs iepazīstina ar konkursa rezultātiem.

Šogad muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Dāvana pils eglei” varēja uzzināt par dabas materiālu izmantošanu, veidojot svētku dekorācijas,iepazīt eglīšu rotāšanas vēsturi un noklausīties arī Pasaku par čiekuru, kura sapnis bija kļūt par Ziemassvētku eglītes rotu. Izgatavotās rotas tagad grezno bērnudārza, skolu un mājas Ziemassvētku eglītes.

Konkursā „Egles rota – dabas dota” z/s „Bērziņi” un Ventspils muzeja sarūpētās balvas saņēma Māra Kraule, Ventspils Centra sākumskolas 3.a klase (skolotāja Inese Sorokina) un pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaka” mūzikas skolotāja Anita Odorska.

Konkursa uzrunāta Māra Kraule, aizrāvās ar eglīšu rotu darināšanu un atcerējās, kā viņas bērnībā tika darināti eglē karināmie svečturi: „jāatzīst, turas zarā labāk nekā rūpnieciskie…” Dalībniece priecājās: „..vismaz piespiedāt mani šogad darboties, citādi es tikai papīros…” Saviem rotājumiem Māra Kraule izvēlējās bērza tāsi, čiekurus, kaltētas cidonijas, ķirbju sēklas u.c. Lai radītu čiekuriem sniega efektu, Māra izmantoja sāli.

Ventspils Centra sākumskolas 3.a klases skolēni tā iemīlēja pašu darinātās rotas, ka, dodoties brīvlaikā, izlēma tās nest uz mājām un dāvināt savām mājas eglītēm.

Pateicoties Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaka” mūzikas skolotājai Anitai Odorskai, pie skaistām rotām no dabas materiāliem tika arī bērnudārza lielā Ziemassvētku egle.

Skolotāja Elizabete Romija – Albertiņa no p.i.i. “Pasaka” arī palīdzēja rotāt eglīti