Iegādājoties biļeti, apmeklējumam Livonijas ordeņa pilī, apmeklētāji saņem ne tikai iespēju aplūkot muzeja ekspozīciju un mainīgās izstādes, Ventspils muzeja speciālisti ir sagatavojuši vairākus nelielus papildinājumus, tam, lai pils apmeklējums paliktu atmiņā un arī kabatā!

Pat viesnīcā reizēm nav viegli atrast vajadzīgo, kur nu vēl 13.gs. mūros, tāpēc ir radītas navigācijas lapas latviešu un angļu valodās, kurās shematiski attēloti pils stāvi un  ekspozīcijas nosaukumi. Tiem, kas vēlas gūt papildus informāciju par pils vēsturi, pieejams tāda pat izmēra Livonijas ordeņa pils buklets ar tekstiem un vizuālo materiālu par pils vēsturi un ekspozīciju gan latviešu, gan angļu valodā.

Savukārt, ģimenes ar bērniem, pils kasē var saņemt burtnīciņu Circenis ceļo pa Ventspils pili (latviešu, angļu un krievu valodā). Burtnīcā aprakstīts circeņa Kristapiņa ceļojums senajos mūros un atrodami dažādi nelieli uzdevumi, kurus var paveikt arī visa ģimene kopā. Un vēl, – katrs apmeklētājs saņem krāsainu uzlīmi ar pils logo, – baltu ar zilu, tie, kas vēlas iepazīt pili ar visām mainīgajām izstādēm, dzeltenu ar zilu – tie, kurus interesē izstāde 4.stāva izstāžu zālē.

Visas mazās veltes ir puse no A4 lapas – kārtīgā kabatā ietilps vesela pils!

Livonijas ordeņa pilī patlaban, līdztekus pamatekspozīcijai, skatāmas trīs nozīmīgas izstādes – pils galerijās visos trīs stāvos vēl līdz 6.februārim skatāma mākslinieces Sarmītes Caunes glezniecības personālizstāde Baltā nakts. Pils otrā stāva ekspozīcijā integrēta unikālā izstāde Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.gs.-21.gs., bet Livonijas ordeņa pils izstāžu zālē skatāma apjomīgā un ventspilniekiem īpaši mīļā Vasarnīcu iela – ar dzimtu un ēku stāstiem par 19.gs. beigu – 20.gs. sākuma kūrortpilsētu -Ventspili.

Biļetes uz Ventspils muzeju iespējams iegādāties arī lietotnē Mobilly.