Jau 11.jūlijā no plkst.11 Herberta Dorbes memoriālajā muzejā Jūras svētku ieskaņā tiek gaidīti bērni, lai nokļūtu Zemūdens pasaulē kopā ar origami. Ventspilniece Aiga Panasenko rādīs un mācīs, kā izveidot origami tehnikā dažādus jūras dzīvniekus. Aigas darinātie darbiņi bijuši izstādīti Ventspils novadā – Zūrās, Vārvē, Ventavā.

Sestdien, 14.jūlijā Livonijas ordeņa pilī no plkst.12:00 līdz 14:00 notiks Burinieka darbnīca, kurā varēs darināt kuģa karodziņus, savu priežu mizas kuģīti un izgatavot pavisam ko īpašu – vēja zvanus no stikla pudelēm. Pils burinieks gaidīs arī savu vārdu, – no 12 līdz 13 darbnīcu dalībnieki varēs savas kuģa vārdu idejas iesniegt un noslēgumā veiksmīgākais nosaukuma autors saņems arī nelielu balvu no Ventspils muzeja.

Sestdien, 14.jūlijā no 13:00 līdz 15:00 Amatu mājā varēs nobaudīt Lielo lomu no tirgus. Būs smaržīgas, grilētas zivtiņas, mezglošanas darbnīca ar Ilzi Vainovsku, muzikantu priekšnesumā dziedās Ance Jankovska.

Bet svētdien, 15.jūlijā no 13:00 līdz 16:00 savus apmeklētājus gaidīs Jūras svētki Piejūras brīvdabas muzejā. Latviešu ziņģes skanēs grupas “Jūrkant” izpildījumā. Notiks zivtiņu ķeselēšana, zvejas rīku atpazīšana (vai neatpazīšana) un, protams, zābaku mešanas sacensības. Smiltiņu ģimenes cienastā – smalka zivju zupa ar mārrutkiem.

Skatīt šeit plakātu

 

Latvijas Dzelzceļa ritošā satsāva serviss