Ventspils muzejā Jūras svētki iesāksies jau piektdien, 9.jūlijā H.Dorbes muzejā un kā kārtīgi svētki turpināsies sestdien ar notikumiem Amatu mājā un Livonijas ordeņa pilī, lai noslēgtos svētdien, 11.jūlijā Piejūras brīvdabas muzejā.

9.jūlijā, rakstnieka Herberta Dorbes muzejā (Ērgļu ielā 1) nodibinājuma Atbalsta centrs ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” audzēkņi darinās savu papīra ostu pēc Dorbes dzejas rindām “Vakar bijām mēs ostas malā,/Tur tik daudz kuģu, ka netiek galā”.

10.jūlijā, Amatu mājā (Skolas iela 3) no plkst.12:00-14:00 visi tiek aicināti pakavēties notikumā Nāc un piesēd!, kur naigās un jautrās virējas (Beztemata cirks, Liepāja) vārīs zupu pēc aizlaiku receptēm, cienās apmeklētājus ne tikai ar mazu zupas špilkumu, bet arī ar ieskatu senajos Eiropas garšvielu noslēpumos, aicinot piedalīties arī dažādās viktorīnās un atrakcijās. Attapīgākie un ātrākie saņems pārsteiguma balvas.
Par atbilstošu mūziku gādās grupa “Čirkainie” (Liepāja).

Ventspils mākslas skola aicina uz audzēkņu ekspresizstādi ar jūras tematiku, būs iespēja izvēlēties un nobalsot par labāko jauno mākslinieka radīto darbu, lai Jūras svētku noskaņā varētu sveikt uzvarētāja darba autoru.

Bet Livonijas ordeņa pils pagalmā sestdien, no plkst.22:00 notiks Kinonakts, kurā tiks izrādīta leģendārā latviešu režisora Rolanda Kalniņa 1983.gadā tapusī un 2018.gadā restaurētā filma “Akmeņainais ceļš”(pēc V.Lāča romāna motīviem). R.Kalniņš šobrīd ir vienīgais Latvijas kinorežisors, kura darbs ticis iekļauta Kannu kinofestivāla restaurēto filmu programmā Cannes Clasics (2018). Filmas centrā ir enerģiskais Roberts Līviņ tēls – aktiera, režisora un uzņēmēja Andreja Žagara (1958-2019) spilgtākā kinoloma. Filmas demonstrācija notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu.

Livonijas ordeņa pilī, kas 10.jūlijā būs atvērta līdz plkst.19:00,  patlaban skatāmas piecas izstādes – Ventspils muzeja krājuma izstāde “Vasarnīcu iela”, Marta Ģibietes stikla mākslas izstāde “Ceļotāji”, Laimdotas Junkaras gleznu izstāde “Jubilejas reizē”, Paula Jaunzema skulptūru fotogrāfiju izstāde “Viss ir akmenī” I daļa un sadarbības projekts ar Ventspils mājturības skolotājiem “Radīts muzejā”, 10. jubilejas izstāde.

Jūras svētku norises pilsētā un muzejā noslēgsies svētdien, 11.jūlijā no 12:00-16:00  Piejūras brīvdabas muzejā (Riņķa ielā 2) izpētes notikumā VIEN FIŠIŅ?, kas piedāvās iepazīt zivs ceļu no audzētavas līdz saldētavai. Izpētē, ihtiologa Māra Oltes vadībā, piedalīsies  Zinātniskais institūts BIOR, SIA “Verģi”, Jūras spēki un visi muzeja spēki deviņās izzinošās pieturās plašajā muzeja teritorijā. Mūziku visām gaumēm nodrošinās DJ Lācis un Mūzikas studija Orff.

Made un Veldze reizēm zina vairāk… Visi jau šodien runā par Jūras svētkiem un meklē, kur tad gardākās zivis, staltākie jūrasbraucēji… Bet ko varēsim ieraudzīt svētdien, 11.jūlijā Piejuras Brivdabas Muzejā?

Ieeja muzeja pasākumos ar muzeja ieejas biļetēm un kopā ar personu apliecinošu dokumentu, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu vai infekcijas pārslimošanas faktu, vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Pasākumus kopā ar vecākiem var apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam. Pasākumos āra teritorijā sejas maskas nav jālieto.

Plašāk par Jūras svētkiem Ventspilī skat. šeit: https://www.ventspils.lv/lat/izklaide_kultura/212902-juras-svetki-ventspili-2021