Ja jau jūra, tad arī zivis. Muziņš dodas makšķerēt!

Zivis noķert var dažādi, bet pēdējos gados paliek arvien populārāk makšķerēt jūrā no krasta. No krasta noķert var ne tikai butes. Var paveikties un uz mājām laimīgais makšķernieks aiznesīs lasi vai mencu. Var jau būt, ka ar pāris reņģītēm būs gana.

Kamēr vēl tētis gatavojas makšķerēšanai, un Muziņam sanāk laiku pavadīt Ventspils muzejā, top jauna doma – trenēties makšķerēt mājās!

Jāuztaisa makšķerēšanas spēle-trenažieris! Spēli var uztaisīt no birojā vai mājās atrodamiem materiāliem, atliek tikai izdrukāt Ventspils muzeja sagatavoto zivju lapu.

Materiāli spēles izgatavošanai:

• 1 balta A4 papīra lapa (labāk, ja ir nedaudz biezāka kā parasti) – uz tās jāuzdrukā zīmējums;
  • 7 saspraudes;
  • kādu striķīti (ļoti labs dokumentu sasienamais striķītis);
  • 1 zīmulis;
  • lai visu varētu sataisīt, vēl nepieciešamas šķēres.

Palūdz, lai kāds pieaugušais izdrukā zīmējumu: zīmējums ir atrodams šeit

Zivis var izkrāsot vai arī izmantot nekrāsotu. Nāc Jūras svētkos uz Livonijas ordeņa pili vai Piejūras brīvdabas muzeju un uzzini, kādā krāsā šīs zivis jākrāso (Svētku programma muzejā skatāma šeit: https://bit.ly/3Ny50rh ).

Izgriez zivis
Iezīmētajā vietā uzloki saspraudi. Tā izdari ar 6 saspraudēm

Tagad laiks makšķerei.

Vispirms sagatavojam āķi. Lai to izdarītu saspraudīte jāizloka šādi:

Tālāk ņem striķīti, vienu galu piesien pie āķa un tad otru striķīša galu pie zīmuļgala un spēle ir gatava.

Ja spēlē divatā – var uzņemt laiku, kurš nomakšķerēs visas zivis visātrāk, vai pārvieto zivis no “jūras” uz šķīvi… Ļauj iztēlei vaļu!

Lai skaisti Jūras svētki! 😉

Jūsu ventiņš Muziņš