Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils aicina jaunā attālinātā muzejpedagoģiskā programmā „Pēdas paliek” pirmsskolas un sākumskolas audzēkņus iepazīt un atklāt, kas atstāj pēdas sniegā, smiltīs, meža takās. Vai pēdas paliek arī vēsturē?

Ventspils muzejam ir tradīcija integrēt izglītības programmā vēstures un dabas zinību tēmas. Vēstures apguvē un pasaules izzināšanā ir jāapgūst dažādas prasmes un pēdu nospiedumu zinības var noderēt ikvienam. Programma “Pēdas paliek” ir lielisks palīgs skolu izglītībā, dabas zinību stundās.

Livonijas ordeņa pils pavarda grīda sevī glabā noslēpumainas pēdas, šajā nodarbībā mēģināsim noteikt un izzināt, kas tad pirms gadsimtiem tās ir atstājis. Palīgā nāks Dabas aizsardzības pārvalde, kas 2020.gadā izdevusi informatīvu izdevumu „Pēdas”, kas sniedz zināšanas par dzīvnieku pēdu nospiedumiem. Attālināti tiksimies ar zoologu Vilni Skuju – pēdu ābeces autoru, kas savā video vēstulē īsi paskaidros, kā šo izdevumu izmantot praktiski, arī mājdzīvnieku, meža zvēru un putnu pēdu nospiedumu atpazīšanā. Aicināsim bērnus iesaistīties un pašiem pētīt savu pēdu nospiedumus, salīdzināt dažādas pēdas, izpētīt un atklāt redzamo dzīvnieku vai putnu pēdas kartē.

Pieteikties nodarbībām pie Livonijas ordeņa pils pedagoģes Ilvas Buntikas, tālr. 29590093, [email protected]