Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā, Riņķa ielā 2, valda rosība – pirms Miķeļiem bērni aicināti iepazīt šos svētkus jaunā muzejpedagoģijas nodarbībā.
Miķeļi ir rudens saulgrieži, tad ir pienācis īstais laiks pateikties dabai par tās dāvanām un svinēt ražas laika noslēgumu. Miķeļdiena, Mikēļi, Mīkāļi vai Jumja diena ir nozīmīgi svētki latviešu gadskārtu ieražās, godinot Jumi kā auglības un svētības nesēju. Pēc kārtīgi nosvinētiem Miķeļdienas svētkiem seko mierīgais veļu laiks.
Lai vairāk popularizētu un iepazīstinātu mūsu jauno paaudzi ar šiem svētkiem, muzejpedagoģe Rebeka Busule aicina miķeļoties Piejūras brīvdabas muzejā, kur skolēnu grupām tiek piedāvāta jauna nodarbība, kurā var uzzināt:
• kas ir Jumis un kur to var satikt,
• kāpēc Jumis ir tik nozīmīgs mūsu senču dzīvē;
• kā atzīmēt Miķeļdienu tā, lai tiešām būtu jautri (spēles, mīklas, mūzika);
• kādi rituāli jāveic, lai arī nākošais ražas gads būtu veiksmīgs, utt.
Nodarbība paredzēta pirmsskolas un sākumskolas bērniem. Uz nodarbību līdzi jāņem rudens veltes – kastaņus, lapas, pīlādžus u.c., lai pielabinātos Miķelim…
Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. +371 22070165 vai izmantojot e-pastu: [email protected]