J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’ Ventspilī

No 2022.gada 19.septembra līdz 25.septembrim Ventspils pilsētvidē notiek Ventspils muzeja organizētais J.F. Tīdemaņa mākslas plenērs 2022’, ko atbalsta Ventspils valsts pilsēta un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Šogad plenērā piedalās seši mākslinieki: Gunta Kalsere (LV), Ilona Januliene (LT), Anna Bulkina (UKR), Anna Heinrihsone (LV), Madara Neikena (LV), Elmārs Orniņš (LV).

Kurzemes māksliniekus šogad pārstāv gleznotāja Gunta Kalsere.

Kurzemes māksliniekus šogad pārstāv gleznotāja Gunta Kalsere. Gunta Kalsere ir dzimusi Krustpilī (1951), no 1956.-1972.gadam un arī patlaban dzīvo Ventspilī, mācījusies Rīgas Celtniecības tehnikumā, ir Talsu Krūmu mākslas biedre kopš pašiem pirmsākumiem 20. gadsimta astoņdesmito gadu vidū. Kopā ar grupu izstādījusies Zviedrijā, Dānijā, Holandē, Beļģijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Turcijā. Ekspresionistiski un spraigā kolorītā glezno ainavas, abstrakcijas, figurālas kompozīcijas. Pērn māksliniece izteikusies sekojoši: “Šķiet, ka esmu atkal atgriezusies pie krāsas kā vielas ar plastisku substanci, kura, starp citu, arī smaržo labi. Negribējās jau arī lauzīt galvu sarežģītas dziļdomības virzienā, kā diži jo diži mākslinieki dara. Smagums lai paliek katra paša ikdienai un citām realitātēm, ar ko neizbēgami dzīvojam mēs katrs savā nodabā…“

G.Kalseres darbi. Foto: Ventspils hronikas studija