Rakstnieka Herberta Dorbes muzejs saņēma vērtīgu dāvinājumu – Ventspils Tautas konservatorijas 1932./33. mācību gada 1. audzēkņu vakara programmu, ko muzejam nodeva Ventspils Mūzikas vidusskolas Stīgu nodaļas vijolspēles skolotāja Silvija Pēdiņa.

Koncerts notika 1932. gada 29. novembrī Ventspils Valsts ģimnāzijas zālē. Kā izrādās šī programma stāsta arī par Herberta Dorbes ģimeni – tajā redzams, ka audzēkņu vakarā rakstnieka meita Izolde Dorbe (1922-1987) atskaņojusi krievu komponista Pētera Čaikovska skaņdarbus “Valsis” un “Vācu dziesmiņa”.

Ventspils Tautas konservatorijā iegūtās zināšanas Izoldei Dorbei noderēja pēc Otrā pasaules kara dzīvojot Zviedrijā. Divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados Izolde aktīvi piedalās Zviedrijas latviešu sabiedriskajā dzīvē, kā koncertmeistare dažādos sarīkojumos uz klavierēm spēlējot pavadījumu solistiem.