Aicinām uz Pārventas bibliotēku, kur līdz jūnija beigām apskatāma ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”. Tas ir Rīgas Centrālās bibliotēkas veltījums Latvijas simtgadē, – kolekcija, kurā aplūkojamas grāmatas, kas izdotas mūsu valsts pastāvēšanas simts gados – katrā gadā izvēlēta viena grāmata. Izlasē atrodam ventspilnieka Herberta Dorbes grāmatu.

Dažādu laiku un autoru grāmatiņas nevilšus aizvedīs uz bērnības takām vecvecākus, vecākus un bērnus. H. Dorbes memoriālais muzejs lepojas, ka šajā izlasē no 1973. gadā izdotajām grāmatām ir izvēlēta Herberta Dorbes grāmatiņa „Aina ar brālīti meklē cālīti”. Izstādē esošajā grāmatu katalogā par šo grāmatu rakstīts: „Šķelmīgi asprātīgā pasaka dzejā „Aina ar brālīti meklē cālīti” stāsta par cālīti Tuku, kas dodas iepazīt pasauli. Ceļā cālēns sastop gliemezi, kurmi un citus dzīvnieciņus un uzzina kā tie dzīvo.”

Projektu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.