Svētdien, 4.februārī no 13.00 līdz 15.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā

Ja haskiju pajūgi varētu pievilkt arī sniegu, – tas būtu vēl draudzīgāks notikums, bet liekas, ka 4.februārī Piejūras brīvdabas muzejā būs jāiztiek ar dzīvespriecīgajiem suņiem vien. Muzejā Meteņus līdzēs ievilkt haskiji no Salaspils, – kas ir lielākā un vecākā haskiju audzētava Latvijā (2005.g., Baltic Amber Team) un var lepoties ar diviem Pasaules izstāžu uzvarētājas tituliem.

Kopā ar haskijiem Meteņus vilks druvēniete Maija Plīta un Kolkas lībiešu ansamblis “Laula”. Būs ziemīgi vēderprieki no Smiltiņu ģimenes, – visi drosmīgie Meteņa svinētāji tiks pie savas grūdeņa tiesas. Grūdenis jeb zīdenis esot raksturīgs meteņa laika ēdiens – gatavo no cūkas auss ar grūstiem miežiem. Muzeja ļaudis rūpēsies par rosību darbnīcās un karstu tēju, bet, ja kāds ir noilgojies pēc svaigā gaisā ceptas ugunskura desiņas, pēdējo vienkārši jāpaņem līdz – iesmi un uguns būs uz vietas. Izēšanās, protams, ir svarīga Meteņu nodarbe, tomēr vissvarīgāk esot vizināties no kalna vai arī ar zirgu, lai augtu gari lini. Piejūras brīvdabas muzejs kalnu un zirgu vietā meteņos piedāvā suņu pajūgus, – varbūt tad arī paši braucēji augs garāki!

Pasākuma laikā mazā tirdziņā varēs iegādāties dažādus saldus našķus, vairākas siera šķirnes no Popes, būs gardi kartupelīši un kafejnīcas “Elizabete” laucinieciskie gardumi.

Ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm EUR 0,60; EUR 1,40