No 14. līdz 20. septembrim notiks Ventspils muzeja organizētais glezniecības plenērs „Agrīnais reālisms”, kura norise šogad ir vēlāk nekā ierasts, tāpēc mākslinieki šoreiz varēs iedvesmoties no rudenīgās Ventspils.

Plenērā piedalīsies pazīstamie gleznotāji – Aija Zariņa, Roberts Muzis, Zigurds Poļikovs un divas jaunas gleznotājas no Kurzemes – Ginta Stavrovska (Liepāja) un Inga Insberga (Ventspils).

Ventspils muzeja organizētais plenērs notiek kopš 2010. gada un līdz šim plenērā piedalījušies 80 autori, papildinot Ventspils muzeja mākslas krātuvi (un līdz ar to arī visu Nacionālo kopkrājumu) ar 107 unikāliem mūsdienu mākslas darbiem. Šos mākslas darbus ir iespējams eksponēt Ventspils pašvaldības iestādēs, savukārt, muzejā tie regulāri tiek demonstrēti tematiskās izstādēs.

Ventspils plenērs izceļas starp citu Latvijas pilsētu organizētajiem plenēriem ar to, ka plenērā radītais nonāk muzeja krātuvē un plenērs guvis atsaucību ne tikai dabā strādājošos gleznotājos, bet arī tipiskos studiju māksliniekos.

Plenērs pamazām ieguvis starptautisku statusu, pēdējos gados plenērā piedalījušies mākslinieki no citām valstīm no Lietuvas, Krievijas, Vācijas, Ukrainas, Gruzijas u.c. Šogad sakarā ar pandēmiju diemžēl plenērā varēs piedalīties tikai Latvijas mākslinieki.

Plenēra norisi atbalsta Ventspils pašvaldība, kafejnīca „Ostas23” un viesu nams „Marbella”.