Ventspils muzejs desmito gadu organizē glezniecības plenēru Agrīnais reālisms, kas norisinās Ventspils pilsētvidē. Plenērs pamazām ieguvis starptautisku statusu un līdzās Latvijas māksliniekiem šogad plenērā piedalās arī vairāki ārzemju viesi no Lietuvas, Krievijas, Vācijas un Ukrainas.

Mākslinieki ierodas sestdien, 27.aprīlī un strādās Ventspilī līdz pat 3.maijam, lai 4.maijā plkst.15:00 Livonijas ordeņa pilī varētu atklāt gleznu izstādi. Desmitajā plenērā piedalās – Ērika Kumerova (Latvija), Neonilla Medvedeva (Rīga, Latvija), Māris Čačka (Daugavpils, Latvija) , Igors Bernāts (Latvija), Grigorijs Molčanovs (Pēterburga, Krievija),Vītautas Kaunas (Lietuva), Artems Pogribnijs (Ukraina), Valentīna Pogribnaja (Ukraina) un Marianne Gielen (Berlīne, Vācija). Plašāka informācija par katru no dalībniekiem sekos plenēra norises laikā.

Plenēra norisi organizē Ventspils muzejs, sadarbībā ar mākslinieci Sarmīti Cauni, kā arī kafejnīcu Ostas23, viesu namu Marbella, mākslinieku preču veikalu M6 un pašvaldības SIA „Ventspils nekustamie īpašumi”.