Ventspils pilsētvidē no 28.aprīļa līdz 6.maijam sāk darbu glezniecības plenērs Agrīnais reālisms 2018’

Ventspils muzejs jau devīto pavasari organizē glezniecības plenēru Agrīnais reālisms, kurā līdz šim piedalījušies vairāk nekā 60 mākslinieki, muzeja mākslas krātuvi papildinot ar nozīmīgiem mūsdienu mākslas darbiem, kuros tverta Ventspils noskaņa. Šogad plenērā piedalīsies Latvijā pazīstami gleznotāji un viesi no Ukrainas un Lietuvas.

Gleznotāji – Anita Meldere (Latvija), Anna Bulkina (Ukraina), Arvidas Kašauskas (Lietuva), Jānis Kupčs (Sārnate), Sarmīte Caune (Ventspils), Madara Gulbis (Latvija), Zigurds Poļikovs (Saldus), Ieva Sara Breikša (Latvija-Itālija), Daiga Krūze (Latvija), un Andrejs Severetņikovs (Latvija). Mākslinieki strādās gan studijā (ar Ventspils Nekustamo īpašumu atbalstu), gan plenērā. Plenēra kuratore, sadarbībā ar Ventspils muzeja Projektu nodaļu ir gleznotāja Sarmīte Caune. Tikšanās ar māksliniekiem un viņu radošās darbības iepazīšana šogad notiks divos vakaros – 29.aprīlī plkst.18:00 un 2.maijā plkst.18:00 Livonijas ordeņa pils Izglītības centrā.

Ventspils muzejs ik dienu turpinās iepazīstināt ar plenēra dalībniekiem savā fb profilā (https://www.facebook.com/muzejs.ventspils.lv/photos/pcb.1895981007102102/1895980657102137/?type=3&theater).

Savukārt plenēra darbu izstādes atklāšana plānota 5.maijā plkst.16:00 Livonijas ordeņa pils iekšpagalmā. Plenēra norisi atbalsta arī kafejnīca Ostas23 un viesu nams Oranžais.

Plakātu skatīt šeit