Ventspils fotoapvienība „Kursa” realizējusi ideju par 20. gadsimta sākuma noskaņas iedzīvināšanu Popes pamatskolā un radījusi izstādi-veltījumu skolas 170 gadu jubilejai. Projektā piedalās fotogrāfi Dainis Rozentāls, Ģirts Dreimanis, Aivars Ķesteris, Valdis Brauns, Anatolijs Popeluha, Līga Sondare un Ilva Buntika. Īpašo pārtapšanas dienu videoformātā iemūžinājis Mareks Sumļennijs.

Fotoklubs “Kursa”

Pope un tās skola lepojas ar savu vēsturi, bet lielākā vietas vērtība  ir cilvēki –  skolēni, skolotāji  un skolas darbinieki. Pērnā gada Skolotāju diena skolas vēsturē bija īpaša, – gatavošanās 2021.gada skolas 170. gadu jubilejai tika iesākta ar vērienīgu pasākumu – fotoceļojumu vēsturē. Fotoceļojumā piedalījās Popes ne tikai skolas audzēkņi, bet arī  skolotāji, kurus fotosesijai sagatavoja Popes friziere-stiliste Gita Kuģiniece. Šogad, 3.septembrī notika izstādes prezentācija Popes skolas skolēniem un skolotājiem, kopīgi radīto dāvanu apskatot skolas vecajā malkas šķūnī. Fotoizstādē būs skatāma arī filma, kas dokumentēja 2020. gada Skolotāju dienu, kur varēja izbaudīt noskaņu, kas bija pirms simts gadiem.   

Foto: Valdis Brauns
Procesā. Foto: Ģirts Dreimanis

Izstāde papildina jau esošo Amatu mājas piedāvājumu – Seno klasi, tāpat izstādes apmeklējums tiks iekļauts muzejpedagoģiskajā nodarbībā „Senā skola”, kur skolēni iepazīst 19.gs. skolas disciplīnu, mācību piederumus, rakstīšanu ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notiek Senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Izstāde Amatu mājā, Skolas ielā 3, skatāma no 14. septembra līdz 6.novembrim.

Šeit var redzēt, kā notika fotografēšana: