Šogad rakstnieka H.Dorbes dzimšanas dienā (15.02.1894.), skolēni tiek aicināti uz muzeju attālināti, jo H.Dorbes muzeja vadītāja Inese Aide piedāvā jaunu nodarbību Zoom platformā, kurā pastāstīs par grāmatas “Aina ar brālīti meklē cālīti” (1973) tapšanas gaitu, skolēni varēs aplūkot rakstāmmašīnu, uz kuras tika pārrakstīts manuskripts un rakstnieka dienasgrāmatu, kurā veikti ieraksti par pasaku. Grāmata, kuras galvenais varonis ir cālītis Tuks, tika iekļauta arī Rīgas Centrālās bibliotēkas veltījuma izstādē Latvijas simtgadei – katrā gadā bija izvēlēta viena grāmata.

Fragmentu no grāmatas lasīs pazīstamais mūziķis, dziedātājs un trombonists Intars Busulis. Vismaz muzikālās izglītības jomā, Talsos dzimušo mūziķi varam pieskaitīt ventspilniekiem, jo trombona spēli Intars apguvis toreizējā Ventspils Mūzikas koledžā, Ziedoņa Zaikovska vadībā spēlējot „Ventspils bigbendā”. 

Nodarbības noslēgumā bērni tiks aicināti pārbaudīt iegūtās zināšanas Kahoot spēlē “Patiesība vai meli par Herbertu Dorbi un cālīti Tuku”.

Pieteikties nodarbībām var pa tālr.29999653 vai e-pastu [email protected]

Nodarbība atbilst projektam “Skolas soma”: Latvijas Muzeju biedrība (muzeji.lv)