13.februārī arī Ventspils muzejā rosījās jaunieši

Ēnu dienai Ventspils muzejā sākotnēji pieteicās pieci drosmīgie, bet ēnot ieradās trīs. Taču šie trīs bija ļoti ieinteresēti un arī gatavojušies. Savs sekotājs tika vēsturniekiem, restauratoriem un muzeja pedagogiem. Jaunieši bija no Piltenes vidusskolas, Ventspils tehnikuma un Ventspils 4.vidusskolas.

Ēnojot muzeja pedagogu Amatu mājā, jaunietei bija iespēja piedalīties muzejpedagoģiskajā programmā un arī ieskatīties muzejpedagoģiskā darba aizkulisēs – sapulcē par informatīvā bukleta izveidi un iepazīt didaktisko materiālu resursus.

Restauratoru darbam Ventspils muzejā uzmanīgi sekoja 7.klases skolnieks, kas Ēnu dienai bija bruņojies ar daudziem jautājumiem. Līdztekus Ēnai bija iespēja izmēģināt pat dažus vienkāršākos restaurācijas paņēmienus.

Vēsturniekiem sekojošā ēna iepazinās ar vēsturnieku un krājuma glabātāju darbu, muzeja ekspozīciju, pētnieciskajiem paņēmieniem un krājuma priekšmetu sistematizāciju.

Ventspils muzejs pirmo gadu izraisījis tik lielu interesi Ēnu dienā. Ar saistošajām profesijām – krājuma glabātāju, vēsturnieku, restauratoru, pat arheologu iespējams iepazīties arī muzejpedoģiskajās izglītības programmās, ko sadarbībā ar šo profesiju pārstāvjiem piedāvā Livonijas ordeņa pils muzeja pedagogs Ilva Buntika. Lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 29590093