Kamēr vēl rudens dārzus iekrāso arvien košāk, māksliniece Laimdota Junkara aicina uz vēl vienu krāsu parādi – vienas dienas mākslas akciju – izstādi rakstnieka Herberta Dorbes muzeja dārzā. Trešdien, 8.septembrī no plkst.11 līdz 17 Dorbes muzejā varēs satikt arī pašu šīgada jubilāri, kas ir arī vairāku novadpētniecības tēmām veltītu izdevumu autore un mākslas studijas vadītāja. Rakstnieka dārzs uz vienu dienu kļūs par L.Junkaras jubilejas gada trešās izstādes vietu. Dienas vidū, plkst.13.00 muzeja dārzā notiks vizuālās mākslas stunda Ventspils 1.pamatskolas 9.klases skolēniem un viņu audzinātājai Initai Āboliņai. Bet divos pēcpusdienā, aplūkojot mākslas darbus, varēs klausīties Anitas Griezes kokles skanējumā un dzejnieces Sandas Īvnieces  dzejā, kā arī izbaudīt dzejiski rudenīgo rakstnieka Herberta Dorbes dārza noskaņu.