Amatu mājā, Skolas ielā 3, sestdien 20.janvārī no plkst.12.00 – 15.00 notiks II Dekupāžas meistarklase

Stāsta, ka dekupāžas jeb izgriezumu tehnikas pirmsākumi Eiropā meklējami jau 12.gadsimtā un tā nāk no Ķīnas, jo tieši tur izgudroja papīru. Eiropas viduslaiku mūki izgriezumus izmantoja savu manuskriptu rotāšanai. 16.–17.gadsimtā Eiropas galmos popularitāti iemantoja Ķīnas darinājumi, – izsmalcināti lakoti priekšmeti.

Dekupāža ir metode, ar kuras palīdzību dažādiem priekšmetiem piešķir jaunu izskatu un padara tos par savdabīgiem interjera elementiem. Dekupāžas tehnika var šķist sarežģīta, bet sestdien, 20.janvārī no plkst.12.00-15.00 meistarklases vadītāja Agrita Tjarve soli pa solim parādīs, kā šis process veicams, lai ikviens varētu papildināt savu mājas interjeru ar oriģināliem un neparastiem priekšmetiem, jo dekupēt ir iespējams gandrīz visu – mēbeles, lampas, pakaramos, kastītes, bilžu rāmjus, burciņas, traukus, puķu podus un pat apģērbu.

Dekupāžas apgūšanai nepieciešamie materiāli un sagataves būs pieejamas Amatu mājā, bet ja kādam idejas un vēlmes jau ir skaidras, tad aicinām savu izvēlēto priekšmetu ņemt līdzi. Šoreiz tiks demonstrēti dekupāžas paņēmieni stikla virsmām.

Ieeja: pieaugušajiem – 0,90 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,40 EUR; ģimenes biļete – 1,80 EUR

Afiša: dekupāža