Ventspils muzejā muzejpedagogi gatavojoties gada nogales tiešsaistes nodarbībām, ir sarūpējuši iespēju izjust šo svētku laiku. Svētku noskaņās lielāki un mazāki bērni, arī ģimenes, varēs apgūt egles rotāšanu ar dabas materiāliem, izspēlēt Ziemassvētku spēli vai uzzināt kādas bija gada nogales svētku tradīcijas rakstnieka Herberta Dorbes ģimenē un draugu lokā.

Muzejpedagoģiskā programma „Dāvana pils eglei” ir tradicionāla svētku darbnīca Livonijas ordeņa pilī, kurā bērni tiek aicināti izgatavot rotas eglītei un tās dāvina Pils eglei. Katru gadu egles rotām tiek piešķirta sava tēma, pils egles rotāšana tika uzsākta 2006. gadā. Šogad rotas tiks darinātas savas mājas eglītēm. Arvien aktuālāk ir izvēlēties dabas materiālus egļu rotām. Muzejpedagoģiskā programmā – svētku darbnīcā  „Dāvana pils eglei” kopā ar muzejpedagogu bērni varēs atklāt, kā no vienkāršām lietām top rotas un uzzinās arī, kā radusies egles rotāšanas tradīcija. Muzejpedagogs uzskatei izmantos dabas materiālus, ko laipni sarūpējusi z/s „Bērziņi” un nelielā filmiņā uzzināsim, kā darina Ziemassvētku vainagus paši dabas materiālu audzētāji.

Nodarbība paredzēta pirmsskolas, 1.-5.klašu audzēkņiem, kā arī ģimenēm, pieteikšanās pie Ventspils muzeja pedagoģes Ilvas Buntikas tālr.29590093, e-pastā: [email protected]

Muzejpedagoģiskā programma „Ziemassvētku spēle “Punktu pie punkta nekrāsi, pie sniegavīra netiksi”” svētku noskaņas virpulī ļauj izjust sacensību prieku. Spēli veido seši uzdevumi, tos izpildot tiek krāti punkti, par kuriem spēles beigās ikviens dalībnieks varēs “iegādāties” sniegavīra daļas un radīt jautrus zīmējumus.

Minēsim mīklas, dosimies rotaļās, atklāsim latviešu Ziemassvētku ticējumus, veiksim veiklības un atjautības uzdevumus. Nodarbība ir ne tikai izklaidējoša, tā veicina komandas saliedētību un ierauj spēles azartā, bet tā arī ļauj uzzināt vairāk par Ziemassvētku tradīcijām.

Nodarbība var norisināties Ventspils izglītības iestādes pagalmā vai tiešsaistē Zoom platformā. Programma pieejama pirmsskolas un sākumskolas grupām. Pieteikšanās pie Amatu mājas muzeja pedagoģes Martas Tjarves, tālr. 26385346 vai e-pastā: [email protected]

Programma iekļauta projektā “Latvijas skolas soma”.

Tiešsaistes muzejpedagoģiskā nodarbība „Dzejolis pie eglītes” aicina aizdomāties par svētku svinēšanas tradīcijām Vecgada vakarā. Noskaidrosim kā rakstnieks Herberts Dorbe svinēja šo vakaru un ar kādām domām sagaidīja Jauno gadu. Meklējot pazudušos vārdus dzejolī “Vēlējums”, atklāsim populāru Vecgada vakara tradīciju – laimes liešanu. Ielūkosimies rakstnieka 31. decembra dienasgrāmatu ierakstos, Dorbes ģimenes sūtītajās Jaungada apsveikuma kartītēs, dāvanu priekā, un Jaungada uguņošanā. Programma piemērota 1.-4.klašu skolēniem. Pieteikšanās pie muzeja vadītājas Ineses Aides pa tālruni 29999653, vai e-pastā: [email protected]

Programma iekļauta projektā “Latvijas skolas soma”.

Amatu mājas Mazajā Komediantu skolā Skolmeistare Elfiņome sagatavo ģimenes, kā tagad moderni teikt, vienas mājsaimniecības ietvaros, īstai Ziemassvētku sagaidīšanai! Sarunā tikšanos pa tālr.: +371 29665848 (Elfiņome).